Červnová výzva po vás chce jediný: hejbejte se. Každej den.
První krok chybným směrem na cestě dlouhé tisíc kilometrů vás dovede úplně jinam, než kam jste původně plánovali jít. Už přesně nevím, kde jsem na tuhle moudrost před lety narazil, ale na první dobrou se mi vryla do paměti a od té doby se jí (více či méně úspěšně) řídím.
Letos si chceme dokázat, že nepatříme do starýho železa. Každej měsíc plníme jednu výzvu, která nás dostane z naší komfortní zóny. Pojďte do toho s náma! #nepatrimdostaryhozeleza
Buďte zas na chvíli dítětem.
Houpejte se jak miminka.
10k swing challenge nebyla soutěž. Ale vítěze máme!
Letos si chceme dokázat, že nepatříme do starýho železa. Každej měsíc budeme plnit jednu výzvu, která nás dostane z naší komfortní zóny. Pojďte do toho s náma! #nepatrimdostaryhozeleza
Dotknete se dlaněma země při předklonu s propnutými koleny? Když pořádně propnete loket či koleno, ohýbá se vám až do nezdravého, záporného úhlu? Udivujete ostatní svou schopností dotlačit palec ruky až k zápěstí? Pravděpodobně trpíte hypermobilitou! A trpíte? To je otázka.
.
Nový a lepší Václavák!
Ověřit si frázi „In vino veritas“ nikdy nebylo příjemnější.
Pojďme si říct, že tohle je spíš na cheat day. Ale zapadnout tam můžete klidně i čirou náhodou cestou z tréninku z Opatovický. To se stává.
Viděli jste Hříšňák? Já šestnáckrát. A vždycky jsem snila o tom, že budu jako ta zpočátku nemotorná Bejby, (spoiler alert) letět jako víla s Johnnym při zvedačce v závěru filmu. No a hádejte co. Povedlo se mi to. Lítám. Objevila jsem totiž aktivitu, která mi to umožnila. Miluju výzvy a kontakt s lidma, ráda překonávám překážky i sama sebe. Vyzkoušela jsem už hodně sportů, ale u žádnýho z nich jsem nezažila tolik legrace.
Silné všechno, pracovní kapacita skrz střechu, úchop že by lámal kameny. To vše a víc v kettlebell snatchi!
Jo. Jakože… jo, ale.
Každej z našich studentů od nás tu otázku na první hodině v nějaký podobě dostal: „Co tě k nám přivedlo?“
“Když vám uzel nejde rozvázat, vždycky můžete přeříznout provaz.” - Dean Koontz, spisovatel
Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody
Pokud bych si měl vybavit asi nejtypičtější reakci nováčků na to, když se jich zeptám, proč k nám přišli, bude to odpověď: „No, rád bych se trochu spravil.“ Přičemž se začnou plácat po břiše. Ani mnohdy nevím, jestli si uvědomujou, že to gesto udělaj.
Když se řekne posilovna, většina lidí si představí zpocený svalovce v nepadnoucích tílkách s rukavicema na rukou. Možná vás tak překvapí, že žádný oldschool siláci jako Arnie nebo Franco Columbu rukavice nikdy nenosili.
„Ptáte se, kdo všechno bude benefitovat z pozvedu na jedný noze? Všichni, kdo maj minimálně jednu nohu.“
Chcete se dát dokupy po fyzický stránce, jenomže se staráte o rodinu, domácnost, případně k tomu ještě pracujete za peníze? A máte pocit, že na to fakt nemáte v tý přehršli povinností čas? Tak tenhle text je pro vás. Dozvíte se v něm totiž, jak ten čas na trénink někde vyštrachat a taky vám poradí, co byste měli cvičit.
Furt breptáte o tom, jak byste rádi, aby se šlo v článcích víc do detailu, tak dnes vám vyhovim, ale bude to těžší. Sami si za to můžete.
O tréninkovejch proměnnejch byla už lehce řeč v předchozím článku o progresivnim přetížení. Dneska se na ně podíváme znova, jen víc dopodrobna a věci pojmenujeme pravými jmény. Ať máme všichni tak nějak stejnou terminologii. V článcích, podcastech, videích, který se zaměřujou na problematiku tréninku, se objevujou termíny jako frekvence, objem, intenzita apod., který jsou dost často blbě vysvětlený, nepochopený nebo zaměňovaný.
Tak vás tady opět vítám. Téma regenerace jsme minule vykopli tím, na čem to celý stojí a sice spánkem. Co nás čeká dneska?
A trenére, neměl bych pro to hubnutí dělat i nějaký kardio? NE! Ale vlastně můžeš.
Tak jdeme na to. One leg good morning. Zvláštní název, co? Věřím, že když na vás tenhle cvik vybafnul v našem online koučinku, neměli jste ani šajn, o co jde. Možná jste si říkali, že to bude nějakej ala pozdrav slunci na dobrý ráno, ale hned, jak jste se do něj pustili, jste zjistili, že to vaše ráno možná nebude až tak good. Proč se s toudle divnou poloholubičkou teda trápit?
Dělejte věci spíš líp, než hůř
Krátká verze: Bude se vám líp žít.
Sval je poměrně primitivní mechanismus. Umí v podstatě jen dvě věci: napnout se (dostat se do tenze) a uvolnit se. A pokud navíc to uvolnění budeme brát jako absenci tenze, umí věc jen jednu: dostat se do tenze.
V dnešním článku si trošku zavzpomínáme. Jednak na hodiny biologie a přírodopisu a jednak možná na dětství vaše nebo vašich ratolestí.
K plnohodnotnýmu tréninku vám stačí pár kusů základního vybavení. Poskládejte si ho chytře a vydrží vám roky.
Každý občas potřebuje zvednout něco těžšího ze země a je potřeba vědět, jak na to.
Pokud Železnou Kouli sledujete už nějakej pátek, pravděpodobně vám došlo, že jde o vtip. Vás ostatní zklameme. Žádnej zázrak nemáme. Každopádně téma diety o Vánocích je věčné a v tomto článku se na problematiku pohybu a stravování během konce roku podíváme tak, jak to máme rádi. Selským rozumem.
Často se nás ptáte (ano, používáme tuhle větu ironicky), jaký kettlebell si koupit. Dodržte tato pravidla a nemůžete se splést.
Tohle rychlý a snadný jídlo je dost dobrej úvod do tajů fazolovejch lusků pro nezkušený, úspěchy slaví dokonce i u některých zatvrzelých odmítačů. Zapomeňte na nechutnou, hnědozelenou hmotu o konzistenci rozčvahňanýho papundeklu, kterou znáte ze školních jídelen. Tohle je pecka, ke které se budete rádi vracet!
Bez správného stravování to prostě nejde. Což asi pro nikoho není žádná novinka, ale ze zkušenosti můžu říct, že v tomhle ohledu panuje poměrně zásadní informační šum.
Hrajete někdy volejbal, košíkovou, fotbal nebo třeba hokej? Tancujete nebo chodíte hopsat na koncerty? Běháte? V tom všem budete lepší, když do tréninku zařadíte dřep s výsokem nebo výskok z kolíbky. Oba cviky totiž cílí na dynamiku spodní poloviny těla.
Zdravé kyčle jsou kyčle silné a zároveň mobilní. Horse stance (váš dobrý kamarád z našeho online koučinku) pomůže s obojím.
Havaj u vás doma! Tentokrát si pro vás Péťa přichystala recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.
“Pokud máš v ruce kladivo, všechno vypadá jako hřebík” - Abrahamové, Maslow nebo Kaplan, ale dost možná taky někdo úplně jinej
“V životě nemáme sami sebe hledat, nýbrž vytvářet.” - G. B. Shaw
Proč vás nutíme v online koučinku stát na jedný noze?
“Nebojím se chlapa, jenž procvičoval 10.000 kopů. Bojím se toho, který jeden kop procvičoval 10.000 krát.” - Bruce Lee
Představte si, že si na záda hodíte činku, která představuje asi tak trojnásobek vaší váhy a uděláte s ní zhruba 50 dřepů. Dobře, dejme tomu, že to budou polodřepy, ať nežeru. Jak se na takovou představu tváří vaše kolena? Velmi nerad bych předjímal, nemám to zrovna moc v lásce, ale vsadil bych svý prkno proti vašim lyžím, že se tváří trošičku váhavě, možná lehce vyděšeně. A to předesílám, že nejezdím na žádný fošně slepený z překližky, co jsem našel u dědy na půdě, ale hýčkám si svýho Jones Ultra Mountain Twina.
Cviky, které potřebujete dělat, abyste jezdili rychleji, sekali obloučky, vydrželi déle a nebolela vás záda a kolena. Proč, jak, kdy a jak často je cvičit. Spoiler alert: je to technicky komplikovanější, než byste čekali, ale zároveň do toho musíte investovat mnohem míň energie, než si myslíte.
Máme pro vás program, kterej vám s jistotou vylepší vaše maxko. Disclaimer: Je to pro pokročilý a zařadit ho můžete jednou, dvakrát do roka. Ale funguje jako blázen.
Proč máme v Kouli nejen koule, ale i kruhe?
Pořád dokola omílaná motivace ke cvičení má úplně jednoduchou odpověď: tréninkovej program.
Předem se omlouváme, právě se vám chystáme vytvořit novou závislost.
Proč vás v onlinu ničíme touhle jógou?
Jedinej problém je rozhodnout se mezi benediktama, avotoastem a lívancema.
Slavíme! Žrádlem.
V první části článku jsme si řekli, že dítě není malý dospělý a že by měly děti vyzkoušet co nejvíc různých sportů a kroužků. V části druhé půjdeme trochu víc do hloubky a podíváme se, v čem se liší trénink různě starých dětí.
Když jsme spouštěli program Amazing 6, polovičního bratříka A12, ani jsme vlastně nepočítali s tím, že budeme svědky nějakých zásadních fyzických transformací.
Posledních zhruba deset let jezdím na dovolenou jen s krosnou a trénink z gymu spíš zužitkuju, než si nosím s sebou. Všechny ty dřepy a shyby mě vynášejí do kopců, sissy squaty chrání kolena při sestupech, farmářská chůze drží záda při nošení vody na tři dny.
“Perfectly balanced… as all things should be” - Thanos, během lokální genocidy, kradení dětí a kontemplování celogalaktické genocidy
Dneska si povíme o jednom, z mýho pohledu, nejvíc neoblíbenejch a zároveň nedoceněnejch cviků s kettlebellem – striktním tlaku nad hlavu.
Trénování je o tom, že potřebujete dát tělu dostatečnou dávku stresu, aby do příště zesílilo. Závodění a sportování je o tom, že chcete z těla dostat co nejvíc jde. Obojí může způsobit, že si od svého těla někdy vezmete o kousek víc, než je zdrávo. A něco si rozbijete. Může to být něco zásadního, jako zlomené kosti a potrhané svaly, může to být něco drobnějšího, jako svalová horečka.
Kdy jíte jídlo může být ještě důležitější, než jaké jídlo se rozhodnete jíst. A kdy nejíst.
Jak to v praxi vypadá, když tréninkový plán respektuje vaše individuální potřeby a jak to vypadá, když je to erární tabulka z internetu? Tréninkový plán vám na míru bude fungovat líp, než tréninkový plán sepsaný na míru někomu jinému. Nebojte, tuhle intuitivní premisu bourat nehodlám (ledaže…). Ale zároveň si musíme odpovědět na jednu zcela zákeřnou a možná až krutou otázku: jste opravdu tak strašně výjimeční?
Radit s jídlem je hrozně nevděčná věc. Ano, dáváme sem recepty a ano, pracujeme na nějakém výživovém modulu. Nebudu se dnes pouštět do toho, co je dobře a co špatně, ale bohatě si vystačím s tím, co to něco vlastně je.
Představte si situaci, ve který vám někdo řekne, že budete muset do konce života cvičit jen jeden cvik, protože…nevim. Prostě jen jeden cvik. Kterej byste si vybrali? Jasně, neni jediná správná odpověď a sto lidí, sto chutí. Co si ale můžeme říct na tuty je, že ten, kdo by si vybral TGU neboli Turkish Get Up neboli Get Up neboli Tureckej vztyk neboli TDVSKNH neboli To Divný Vstávání S Koulí Nad Hlavou, by nejspíš neprohloupil. A dneska si povíme, proč.
Dneska vám přinášíme velmi easy recept na magový pití. Je v něm dost bílkovin a dobrejch cukrů, takže jako potréninkovka co? Ideál. ✅
Pokud cvičíte podle dobrého tréninkového programu, tak svého trenéra politujte, neměl to vůbec lehké. Připravováním všech tréninkových programů se prolínají dva stejně důležité principy, které si navzájem kompletně odporují. Takový jin a jang pro tabulky a svaly.
Nečekaný otvírák: Lezení v krabovi asi není ta nejdůležitější věc na světě, ale stejně ho dělejte.
Sportovní zařízení jsou stále zavřená, spoustě z nás tak nezbylo nic jiného, než trénovat doma. No jo, ale těch možností, co dělat, je nepřeberné množství. Na dotaz “home workout” Google vrátí přes dvě a půl miliardy položek.
Játra. Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dnes vám představíme recept, kterým Karol změnila názor mnoha odpůrců jater! Pokud znáte jen gumový játra ze školníjídelny, dejte šanci tomuhle receptu – kombinace křupavý zeleniny, chilli a špetkyskořice vás příjemně překvapí!
Říká se, že ryba smrdí od hlavy.
Volba správné úrovně intenzity na začátku tréninkového plánu je poměrně klíčová věc. Ze zkušenosti můžu říct, že lidi paradoxně často dělají chybu spíš v tom, že začnou na příliš velkých vahách.
Docházejí vám nápady na lockdownový cvičení? Pojďme se inspirovat.
Kdybyste hledali inspiraci na víkendový vaření, tady je! Recept na lososa pro vás sepsala Karol. A jestli to uvaříte, chcem vidět fotky! Tak pojďme na to.
“Co je na tom k vysvětlování? Dyť klik umí každej!”Jestli jste jako malí chodili do skauta, tak tenhle článek rovnou přeskočte. Pokud ne, případně máte pocit, že vás váš skautskej vedoucí neučil klik tak úplně správně, doporučuju číst dál.
Rostlinný alternativy mlíka koupíte všude, ale povětšinou nejsou úplně nejlevnější. My vám proto nesem návod, jak si ho vyrobit za zlomek ceny. A hlavně, co je domácí, chutná většinou nejlíp, že?
Pro všechny, kteří mají TGU (turkish get up) jako středobod vesmíru a pomocí něj i ráno vstávají z pelechu, máme dobrou zprávu. Přinášíme další nástavbu online koučinku a tou jsou moduly právě pro TGU.
Všichni víme, že je chůze zdravá, a že čím lépe ji dokážeme provádět, tím je zdravější. I když si dnes můžeme skoro všechno nechat dovézt až do obýváku, stejně občas potřebujete někam dojít pěšky, vyběhnout schody, nebo zdolat větší kopec. Pokud chcete tyhle, a další pohybové aktivity zvládat s lehkostí laně nebo si prostě přejete mít superschopnost zvednout se ze země s pomocí jen jedné nohy, určitě vyzkoušejte airborne lunges!
Jasně, směr a konzistence jsou extrémně důležitý. Ale neméně důležitá je i rychlost.
Stýská se vám po mávání koulema? Máte je doma? Přinášíme swingový modul, tedy několik možností, jak zapojit swingy do tréninku. Nemáte je doma? Mrkněte taky na náš eshop, kterej má koule. Doslova.
„Jaké je vaše zaměstnání? Sedavé!” To je odpověď většiny studentů na první hodině. A když k tomu přičtete vyčerpávající cestu autem nebo MHD do práce, adrenalinovou jízdu výtahem nahoru/dolů a náročné večerní sezení na gauči před televizí... no, každý sám uzná, že je to pořádná dřina!
Rovnák na křivý zadky
Magický kapky? A můžu je vidět?
Aktualizovanej line-up Koulích seminářů je tady!
80% TGU > 0% TGU
Co, jak a proč vás učíme v Kouli?
Dycky most.
Vybrat si lanovku, co jede na nejvyšší bod střediska, zálibně se rozhlédnout s pocitem, že kolem už není nic vyššího, nazout prkno, rozjet se do údolí a zastavit až někde u parkoviště. Čím delší trasa, tím líp.
Sladkou ovesnou kaši jste pravděpodobně jedli na tisíce možnejch způsobů. Ale zkoušeli jste ji i slanou?
Ultimátní postworkout.
Velký dobrý u Míráku.
Během cvičení nekoukejte do telefonu a nevykecávejte se víc, než je rozumné. Soustřeďte se, alespoň na těch 60 minut, na cvičení. Multitasking je damage control, která vám může skvěle posloužit v kanclu, když máte na stole dvacet úkolů a nemusí být všechno na stopro, ale musí to být. Tahat těžké pozvedy na míň jak sto procent pozornosti, protože domlouváte párty na večer, je exrémně nebezpečná aktivita. A ta se bude dít, když v pauzách koukáte na maily/insta/...
Nebaví vás korporátní ani resuscitované trendy sportovní značky? Tyhle kluky z Jiřáku taky ne.
Co to je a proč vám to v Online koučinku cpem?
Meditace je návratem k jednoduchosti. Znamená vidět věci takové, jaké opravdu jsou. Nekomplikujte si to.
Ve dvou dílech tohoto článku se spolu podíváme na to, jak je to s tréninkem dětí, jaká to má specifika, co pro zdraví dětí můžete dělat, jak je motivovat k pohybu a taky jak vybrat správný sport.
Antistres seminář? Máme!
V Koulím online koučinku se nás naši studenti ptají na různé věci. Kdybych měl vybrat dvě nejčastější témata, tak první bude jednoznačně proč pípák nepípá. S velkým odstupem na druhém místě pak přichází obecnější dotaz - je v pohodě kombinovat silový trénink s běháním/plaváním/skákáním/*dosaďte si libovolný sport*?
Tušíte, kolik swingů jste minulej trénink udělali? Jakej byl váš rekord na pozved v roce 2018 nebo kolik kg železa máte nazvedáno za posledních 6 tejdnů? Pokud máte svůj tréninkovej deníček, swingujete a před třema rokama jste jeli pozvedy, pravděpodobně znáte odpověď na každou z otázek. Vy, co netáháte železo, začněte. No a vás, co železo taháte, ale deníček nevedete se budu snažit ukecat k tomu si ho začít psát.
Chcete vědět, kdo je ta cizí paní vlevo a proč snědla Lucii?
Do Thajska jsme se teď jen tak podívat nemohli, pojďme si ho teda nandat aspoň na talíř. Tenhle recept je strašně easy, rychlej a fitness.
Tuňáková pomazánka je hit, a tahle verze je navíc nabitá bílkovinama. Špetka koření ji navíc dodává netradiční twist. S dobrym chlebem prostě perfektní snídaně nebo svačina, kterou si můžete přichystat na několik dní do zásoby.
Dělá vám ráno problém vůbec vstát a oblíknout se, natož si ještě připravit snídani? Tuhle fermentovanou kaši si připravíte dopředu a můžete ji mít v lednici ready klidně tejden. Navíc vám poděkujou bakterie ve vašem trávicim traktu, kterýmu fermentovaný věci prospívaj.
Ujíždíte si na pomazánkách s dobrym chlebem, ale rádi byste to aspoň trochu fitness? Vajíčková pomazánka vám kromě slasti v břiše dá i nějaký ty bílkoviny, a to se po tréninku co? Hodí!
Shyb. Král všech tahovejch cviků s vlastní vahou. Společně s klikama je dost oblíbenej jako součást všemožnejch testů pro vstup k různejm ozbrojenejm složkám plus bůhví čeho všeho dalšího a ještě nedávno standardem na těláku, v Sokole, skautskejch oddílech nebo prostě jenom mezi partou kluků.
Jste zmatený ze všech typů diet, o kterých čtete na těch internetech? V tomhle článku vám zkusíme shrnout, kde je vlastně pravda a jestli vůbec zbylo něco, co můžem jíst.
Domyslete si libovolnej vtip o vaší bábě.
Do příloh, co maj koule, jsme se pustili hlavně kvůli těm z vás, co už ze suchý rejže a brambor málem šilhaj a vařená brokolice jim leze i ušima.
Reggea, rege, regenerace. Chápete. Vtip. No nic, dneska to bude krapánek delší, ale povíme si o té příjemnější části tělesného tréninku - odpočinku a obnově sil.
Zdravím, jakožto trenér z posilovny, ve které máme činky, hrazdy a kettlebelly vám napíšu něco o běhání.
Díky one arm rows vám zesílí paže, záda a hlavně svaly kolem lopatek, bicák si taky něco práce ukousne a i na úchop dojde. A naučíte se vytrhávat zatlučený hřebíky holejma rukama!
Znáte takovýto, jak se jdete do autoškoly naučit řídit auto? Nebo jak se jdete do jazykovky naučit španělsky? Do kurzu vaření naučit se dělat steaky? Prostě absolvovat kdekoli výuku čehokoli?
V programu Koule a kruhe se cvičí s železem, a to s sebou nese určitá bezpečnostní úskalí. Tím nechci říct, že je trénink bez náčiní stoprocentně bezpečný (nevěřili byste, kolik odpálenejch lopatek ze špatnejch kliků jsme napravovali), ale ze zkušenosti můžu říct, že manipulovat během tréninku s vybavením přináší jednu extra zábavnou vrstvu rizika.
Co kdybych vám řekl, že můžete cvičit dřepy a přesto vypadat prudce elegantně. Úplně jako renesanční šermíř? Budete si myslet, že kecám. Ale já mířím na pokročilou variaci rozdělených dřepů, AKA split squatů. A mám pravdu. Nakročíte si jednou nohou dopředu a dřepujete, to je všechno.
Prkno! Plank! Chceš poznat bolest? Kdo vydrží naší challenge na sto milionů minut v prkně?!
Zaměřit se v tréninku na rozvoj síly je asi ten nejrychlejší (a paradoxně i nejmíň namáhavý) způsob, jak dosáhnout nějaké změny a zlepšení.
Tentokrát pro vás máme jeden takovej časově náročnější recept, opět z kuchařky naší Karol.I když vás příprava bude stát trochu víc času než namazání chleba s máslem, věřte, že nám při konzumaci poděkujete.
Na rozdíl od klasických kliků (horizontální tlak) se pomocí tohoto cviku dostáváte do vertikální pozice. Výchozí nastavení těla můžeme přirovnat k otočenému písmenu V. Pro lidi praktikující jógu bude tvar těla ne nepodobný pozici psa hlavou dolů. Krom ramen a tricepsů zapojíte i prsní a horní zádové svaly.
K tomuhle receptu nám sama autorka řekla: "Pokud byste z mýho repertoáru měli zkusit jednu věc, pak to je rozhodně tohle." No tak my to teda zkusíme. Zkusíte to taky?
Kdy se vám naposled podařilo dotknout se rukama země a mít u toho propnutý nohy? Že už to nějakej pátek bude? No, ani se nedivím. Za ztuhlost zadní strany stehen může především dlouhosáhlé sezení, kterému své tělo v dnešní době ve velké míře vystavujeme. Zařazením tohoto poměrně jednoduchýho cviku do svého tréninku můžete spáchané škody postupně napravit.
V programu Koule, koule koule! se cvičí s železem, a to s sebou nese určitá bezpečnostní úskalí. Tím nechci říct, že je trénink bez náčiní stoprocentně bezpečný (nevěřili byste, kolik odpálenejch lopatek ze špatnejch kliků jsme napravovali), ale ze zkušenosti můžu říct, že manipulovat během tréninku s vybavením přináší jednu extra zábavnou vrstvu rizika.
Systém 80:20 je pěkná věc, ale těžko se dodržuje, když úplně nevíte, jak vypadá. No a právě od toho je tu květnová výzva, hurá!
Ze cvičení, stravy a spánku si udělejte úplně stejnou samozřejmost jako z čištění zubů.
“Říct, že jsi v kalorickém deficitu a nehubneš je zhruba to samý, jako říct, že na tebe gravitace nepůsobí.” - Albert Einstein po tvrdým tréninku bench pressu.
“Když nemám náladu cvičit, přestanu nemít náladu cvičit a místo toho začnu mít náladu cvičit.” - Barney Stinson
Semináře, co maj' koule.
Proč vás trápíme v Kouli (nejen) timhle cvikem?
Stalo se vám to někdy? Kristíně jo.
Slow fitness jako přístup k pohybu a tělu nabízí mnohem více barev než jen dřinu a pot.
Chlebíčkovej fine dining.
“Zkuste si ten nadpis přečíst třikrát rychle za sebou.” - valašská lidová slovesnost
Za jednou z nejlepších burgráren stačí zajít na Vinohrady. Dejte si tam náš koulí speciál!
Ahoj, já vás zdravím, Malej Ondra, novej článek. Dneska vám budu vyprávět o tom, jak jsem letos prožil nejlepší léto ever
Upozornění (pro pány): tento článek obsahuje slova jako menstruace, prsa a estrogen.
Většina z nás si nese nějaký svoje trable z každodenního života a ty vám aerobik nebo zumba nenapraví…
Variací na lívance je mraky. O týhle nám řekl Malej Ondra a po osobní zkušenosti musíme uznat, že ten chlapec ví, co je dobrý. Ingredience můžete upravit podle toho, jak moc fitness chcete bejt.
Je to rychlý, je to dobrý a má to makra v topu. Ano, řeč je o naší tresce s ghetto verzí omáčky piccata. Ghetto verze, poněvadž je zahuštěná trochou mouky a ne máslem, jako se to tradičně dělává v Itálii.
Troufnu si říct, že téměř každej už někdy viděl kettlebell. Minimálně na obrázku. Koule s madlem, kterou najdete v mnoha (někdy dost bizarních) podobách a většinou je pohozená někde v rohu fitka nebo tam slouží jako zarážka do dveří. Nikdo pořádně neví, co s ní dělat. Bicák se s tím cvičí blbě a spíš než dřep s koulí vám vykouzlí srdíčka na Instáči dřep s činkou.
Nic neni nekonečný a ani téma regenerace neni výjimkou. Díky předchozím dvěma článkům jste vybudovali celkem dobrý základy, ale pojďme si dát radši ještě jednu část.
100 (doplň libovolnej cvik) každej den po dobu 30 dní. Chytli jste někdy někde podobnou challenge? Jestli ne, zkuste to zadat do Bingu a uvidíte sami, co všechno na vás vypadne.
Kdo říkal, že palačinky do zdravý kuchyně nepatřej? Varianta fitnessowa tradiční český snídaně (nebo oběda… nebo večeře). Stačí vyměnit marmeládu nebo nutellu za tvaroh a máte na stole jídlo plný bílkovin.
Kettlebelly jsou bezva. Od někoho, kdo provozuje tělocvičny s názvem Železná koule, byste asi nečekali jinej názor, uznávám. Ale mám ve zvyku podkládat to, co říkám a píšu, nějakejma argumentama.
Všichni jsme slyšeli o Paretovu pravidlu. 80/20 a tak. Za většinou práce stojí minimum úsilí. Tak tenhle článek je o něčem trošku jiném. Trochu. Je - ku překvapení nikoho - o cvičení.
Závitky dělaný dle starý školy, totiž svazovaný špagátem při nakukování do návodu chaotičtějšího než je montážní manuál z IKEA, jsou minulost. V těch knížkách vám lhali!
Přivítejte její výsost, Diagonal Stretch
Uvařili jste v životě nanejvejš vajíčka? Pak existuje velká pravděpodobnost, že zmáknete i tuhle fazolovou pomazánku od naší Karol. Ingrediencí málo, postup snadný, chuť v topu, makra příznivá!
“Pokaždé, když se nadechneš, budu tě sledovat.” - Sting
Dvanáct měsíců, který pro jednu malou tělocvičnu trvaly 10 let i tejden zároveň.
Rozhodli jste se začít cvičit? Super. Pravděpodobně spadáte do jedný z následujících kategorií.Poznáte se?
Je to jeden z prvních cviků, který v Kouli začnete dělat. A proč vlastně?
Je pondělí, zároveň je už 11. ledna a 97 % vašich kamarádů už vzdalo svoje novoroční předsevzetí. Všichni z vás, kdo jste v Kouli někdy byli, moc dobře víte, že si na velké motivace nepotrpíme. Žádné řvaní, osobáky každej trénink, ujišťující „ALL YOU, BRO“ zatímco jistíte parťáka a vlastně mu tu činku spíš berete… Zároveň ale dosahujeme svých cílů. Předsevzetí k tomu můžou pomoci, ale je potřeba s nima zacházet trochu s rozmyslem.
Dýchání není jen prostá výměna kyslíku a oxidu uhličitého. Může být také procesem poznávání kontroly dechu a síly. Krokodýlí neboli brániční dýchání zaktivuje vaši bránici, pánevní dno a břišní svaly.
Sissy squat je mým oblíbeným cvikem na spodní polovinu těla. Tenhle cvik rozpálí vaše stehna, zocelí kolena, prověří vaši psychickou odolnost a navíc zlepšuje balanc na špičkách. Kolena se tu přes špičky dostávají na míle daleko, takže vám ukážou kolik tolerance, odolnosti a flexibility v tomhle pohybu máte.
Už máte dneska po tréninku? Dnešní recepis můžete brát jako tip na kvalitní potréninkové jídlo. Je plný bílkovin a jeho příprava je dle Péti slov "ultrarychlá".
Vypadalo by sono vašeho břicha jako kontejner bramborovýho salátu? Jestli jste už pečlivě dojedli všechny zbytky z Vánoc, má pro vás Péťa tip na něco trochu lehčího!