Bába ghanoush

Domyslete si libovolnej vtip o vaší bábě.


Dneska vám přinášíme tip, jak neobvykle zpracovat neobvyklou zeleninu – lilek! Jo, přesně tu zeleninu, která vás v obchodě láká svou lesklou barvou, ale doma  smutně leží do tý doby, než ji plesnivou vyhodíte. 

Takže aby se to už nestávalo, tady máte recept z kuchyně blízkýho východu! Je to takovej míň sacharidovej brácha hummusu. 

Ingredience (pro 2 žrouty):

  • 2 lilky (neboli baklažány, jak se jim říká u našich slovenských bratů)
  • 2-3 stroužky česneku
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 3 lžíce tahini 
  • 1 lžička římského kmínu
  • citronová šťáva (podle chuti, ale cca jeden citrón padne)
  • koriandr (nebo petržel)
  • černé olivy (není nutné)

Postup:

Jako první si vemte lilky a bez milosti je vidličkou ze všech stran propíchejte. Pak si rozehřejte troubu na 250 °C a lilky na plechu dejte péct. Po přibližně půl hodině by slupka měla zčernat a scvrknout se – prostě lilek nebude vypadat moc hezky. A to je ten správný čas na to, vypnout troubu a nechat lilky trochu vychladnout (fakt na to nehrabejte hned, spálíte si prsty a s puchýřema se pak špatně cvičí).

Protip: V létě tohle opečení můžete provést na grilu – lilek tím dostane krásně kouřovou chuť.

Po vychladnutí lilky rozpulte a lžičkou vydlabte dužinu. Tu můžete buď dohladka rozmixovat v mixéru, nebo zvolit variantu pro líný – v misce tu dužinu rozšťouchat vidličkou. 

Nakonec dochucení – přidejte tahini, olivový olej, citronovou šťávu, římský kmín, a koriandr (pokud patříte k těm nešťastníkům, co koriandr nenávidí, nahraďte ho petrželí). My jsme ke směsi přidali i nasekaný černý olivy, což je příjemnej upgrade, kterej doporučujem vyzkoušet.

A co se s babou dělá? Nejvíc chutná s pita chlebem, ale můžete ji jíst i na klasickym opečenym chlebu, nebo třeba jen se zeleninou. Dobře funguje i jako dip k masu.

MAKRA FINALOWA 1 PORCi: 

6g bílkovin

6g sacharidů

20g tuku

Fotka autora.

Karol

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody