Every bread you take...

Systém 80:20 je pěkná věc, ale těžko se dodržuje, když úplně nevíte, jak vypadá. No a právě od toho je tu květnová výzva, hurá!
Every bread you take...

Všichni asi tak nějak tušíme, že kuřecí prsa zapadají do zdravýho jídelníčku o něco líp než škvarky (Luciin pláč v pozadí).

Koneckonců ani těch škvarků se vzdávat nemusíte. 
Ani maminčiny svíčkový.
Ani piva na zahrádce.

Pokud váš talíř (a sklenice) bude z 80 % obsahovat rozumný věci,
není důvod, proč si těch zbylých 20 % neužít ve stylu.

Trik je v tom, že máme sklony podceňovat nebo přeceňovat, čím se krmíme, a tak se snadno stane, že se nám poměr zhoupne k 50:50 nebo úplně převrátí na 20:80.

Co s tím?

Trackovat.
Kéž by existoval nějakej jednoduchej nástroj, kterej nám zaznamená všechno, co ten den sníme. 
Oh wait...

Pravidla jsou jednoduchý:
Prostě foťte VŠECHNO, co sníte a vypijete.

A foťte to celej měsíc. 
Za tejden nedostanete reálnej obraz vašeho stravování, za měsíc už dejme tomu. Doporučujeme udělat si spešl složku v telefonu a házet tam všechny fotky ať to máte pěkně pohromadě. Ideálně využijte naši šablonu a sdílejte na stories, máloco funguje tak jako veřejnej závazek. 

Nešvindlujte. Babička napekla buchty? Jen je tam pošlete - a nezapomeňte je vyfotit! Zašli jste po práci s kolegama na jedno? Zdokumentovat!

My slibujem, že to budem dělat taky a občas přihodíme i nějaký relevantní inspo (nejen triple cheese). První inspo přinášíme už teď (vlevo typický den Radara, vpravo typický den Lucie)

Úplně prvním krokem na cestě ke změně je vyhodnotit, v jakém stavu se nacházíte teď. Navíc, kdo by se rád nekochal fotkama jídel, od toho byl vynalezen Instagram.

"Takže si prostě jen vyfotím všechno, co sním. Kde je teda ta výzva?"
Ta je v tom, že tam musíte vyfotit fakt všechno. Čili myslet na to a omylem nezapomenout ani na případné zmrzlinky, limonádičky a trojtý číze. Druhá část výzvy je, že to na konci měsíce všechno projdete a vyhodnotíte. K tomu ještě info včas dodáme.