Házíme Online koučink do krbu

Představte si, že nemáte sebemenší zkušenost s taháním železa. A že za mnou přijdete s tím, že chcete připravit na soutěž v kulturistice. Myslím si, že vím jednu dvě věci o silovém a kondičním tréninku a taky bych řekl, že mám za sebou pár docela povedenejch transformací tělesný kompozice. Takže to na první pohled může vypadat, že jsem váš člověk.

Házíme Online koučink do krbu

O kulturistice vím ale víceméně kulový. A vy taky, ale věříte, že vím, co dělám.

V ten moment mám dvě možnosti:

  1. Poslat vás za trenérem kulturistiky.
  2. Tvářit se, že moje nulová zkušenost není podstatná a jít do toho.

Tak přesně to číslo dvě se stalo nám, když jsme vybírali firmu, která pro nás zrealizuje Online koučink, co má koule. Vybrali jsme agenturu Breezy, která sice dělá fakt pěkný contentový weby, s custom vývojem e-learningový platformy už to ale tak slavný není.

Díky tomu jsme v březnu 2021 spustili online platformu, která dobře vypadala, ale z hlediska důležitých funkcí kolem free trialu nebo předplacených voucherů byla děravá jak rukavice Ronnieho Colemana.

My jsme tak poslední 4 měsíce od spuštění řešili především nápravu poměrně kritických chyb, z nichž některé nejsou dotažené ani k dnešnímu dni, místo toho, abychom se soustředili na další vývoj funkcí, které jsme v rámci naší Hithit kampaně slíbili. Krom toho jsme si taky uvědomili, že jakýkoli další custom vývoj je prakticky nemožný.

Jasně, ta chyba padá v konečném důsledku na moji hlavu.

Já si neudělal důkladný průzkum a neověřil jsem si, co dodavatel zvládne a co ne. A za to se vám všem omlouvám.

V kamenných Železných koulích jsme se vždycky snažili poskytovat tu nejlepší službu, jaký jsme byli schopni. To samé jsme byli připraveni udělat i v onlinu. Ale s tím, v jakém stavu byl Online koučink poslední kvartál, jsem byl hluboce nespokojen. Zdaleka nenaplňoval standard, jaký chci dodávat.

I proto jsem se rozhodl, že celý web včetně všech peněz a času, které jsme do něj investovali, hodíme do krbu. Spálíme to a začnem znova. A líp.

Koulí sekta for the rescue!

Jak je ale v Kouli zvykem, každou ultimátní chybu nakonec přetavíme v pozitivum a tentokrát tomu bylo zrovna tak. Pár týdnů zpátky šla Lucie na škvarky a crémant s Martinem Břachem a brečela mu na rameni, jak jsme nešťastný ze spolupráce s Breezy. Ten se jí vysmál, že jsme úplný dementi a proč jsme se nezeptali nejdřív jeho. A že nás má rád, tak dá dohromady tým lidí, kteří mimochodem všichni cvičili v Kouli a napíšou to za šest týdnů celý znova.

Kejvli jsme na to, náš novej dev team jsme nazvali Melody Boys a nechali jsme je dělat svoji magii. Melody Boys se zavřeli do podzemních místností osvětlených modrou blikající září monitorů počítačů. Dobře, tohle si možná trochu romantizuju, kluci prostě sedli ke kompům a začali psát kód.

A napsali!

Napsali zbrusu novou platformu pro Online koučink, co má koule. Takovou, která je přehlednější a lépe funguje napříč prohlížeči a handheld zařízeními. Takovou, kde si můžete nastavit, které dny v týdnu chcete cvičit. Takovou, kde trial, vouchery i subscription skutečně fungují. Takovou, kde pípák doopravdy pípá!

A hlavně takovou, kterou teď konečně můžeme rozvíjet dál, protože takový byl od začátku plán. Mít organický systém, do kterého budeme v reálném čase přidávat funkce nebo naopak upravovat ty, které nevyhovují vašim požadavkům.

Chceme, aby byl Online koučink víc personalizovaný. Aby víc vyhovoval vašim potřebám. Abychom konečně mohli přidat stravovací modul a doplňkové programy na mobilitu a flexibilitu. A taky tréninkové programy pro děti a důchodce!

To šlápnutí vedle nás stálo pár měsíců času, ale teď už všechny tyhle funkce konečně budeme moci dodělat a spustit.

Děkujeme vám všem, co jste cvičili předchozí verze a dali nám na ně zpětnou vazbu. Nebereme ji na lehkou váhu. Naopak jsme ji brali hodně v potaz při návrzích nové platformy. Budeme rádi, když nás budete kritizovat dál, pomáhá nám to bejt pro vás lepší. A pochválit občas můžete taky, žejo! Pište nám na Facebook do skupiny nebo na digitalni@zeleznakoule.cz, díky!

Budeme teď vydávat aktualizace několikrát do měsíce. Některý budou viditelný míň, některý víc, některý budou zcela zásadní. Všechny ale povedou k tomu, abychom se posouvali směrem k tomu, co jsme si předsevzali: vytvořit nejlepší online koučink v historii online koučinku.

undefined