Krůtí závitky s batáty

Závitky dělaný dle starý školy, totiž svazovaný špagátem při nakukování do návodu chaotičtějšího než je montážní manuál z IKEA, jsou minulost. V těch knížkách vám lhali!  

Krůtí závitky s batáty

Na tuhle parádu vám stačí úplně začátečnický skills a několik obyčejných párátek. Je to snadný, jednoduchý, rychlý a překvapivě dobrý. Co můžete chtít víc? Jo, taky to má super makra!

INGREDIENCE (PRO 3 ŽROUTY):

  • 400g krůtích prsou
  • 1 mozzarella light
  • 2 vrchovaté lžičky bazalkového pesta
  • 1 hrst sušených rajčat
  • Sůl, pepř
  • Jako příloha brambory nebo batáty

POSTUP:

Plát nebo řízky z krůtích prsou zakryjeme potravinářskou fólií a zplacatíme. Totiž samozřejmě rozválíme válečkem nebo třeba flaškou od vína, polož tu paličku, ty rouhačskej dobytku!

Sušený rajčata spaříme vroucí vodou, aby se zas nacucly, necháme okapat a oschnout, pak je podélně překrájíme. Na delší silný špalíky si nakrájíme taky mozzarellu. Maso osolíme a opepříme, potřeme pestem, navršíme na něj rajčata i osolený sýr, zarolujeme a zajistíme spoje párátkama (jo, fakt to stačí, slibuju). 

Roládu nebo závitky naskládáme do pekáčku a pečeme v předehřáté troubě cca na 200°C. Malým závitkům bude stačit fakt relativně krátká doba, takových 15-20 minut, takže je můžete péct odkryté. Roláda bude chtít asi kapku dýl. Kdyby se vám zdálo, že se nahoře pálí, tak ji prostě zakrejte alobalem. 

Ideální příloha jsou pečený brambory nebo batáty, který můžete dělat v troubě pěkně zároveň s masem - jen je dejte na vlastní plech, aby se netopily ve šťávě. 

HACK NA KONEC:

Roláda vypadá svátečněji. Pokud se chystáte ohromit rodinu při nedělním obědě, ale máte obavy že nezvládnete maso sami rozkrojit na jeden velký plát, prostě ho kupte u řezníka a požádejte ho, ať to rovnou udělá za vás. V každým správným řeznictví by to měla být naprostá samozřejmost.

MAKRA FINALOWA PŘI DĚLENÍ NA TŘI PORCE,
VČ. 150G PEČENÝCH BATÁTŮ:

43G BÍLKOVIN
35G SACHARIDŮ
11G TUKU

undefined