KUBÁNSKÉ ROTACE: ODOLNÝ RAMENA


CO?

Vnější rotaci v rameni využijete například při nápřahu k hodu oštěpem. Problém je, že svaly, který tenhle pohyb vykonávaj jsou oproti vnitřním rotátorům o dost menší a slabší. Kubánský rotace cílej přímo na vnější rotátory. Nezajistí vám brutální svalovej objem, ale rozhodně díky nim vybudujete stabilní a silný ramena, který jsou ready na všechno možný v jakýkoliv pozici.

PROČ?

Je úplně buřt, jestli jste plavec, powerlifter, vrhač nebo ajťák. Kubánský rotace vám srovnaj křivej hrudník a na svoje ramena se budete moct kdykoliv spolehnout. Ve sportu i v běžnym životě, kde využijete silný vnější rotátory třeba při aportování s vaším čtyřnohým miláčkem, malování stropu nebo vyklepávání peřin.

Fotka autora.

ŽELEZNÁ ENCYKLOPEDIE

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody