LOPATKOVÝ MOSTY: Aktivátor prdele 3000


Co?


Lopatkový mosty jsou super aktivačním drillem, kterej v Kouli používáme k probuzení hýžďovejch svalů skrze extenzi v kyčlích. Ležíte na zádech s pokrčenejma nohama, mezi koleny mačkáte yogablok nebo srolovanej ručník, zatlačíte pánev směrem ke  stropu a zpevníte půlky, jako byste mezi nima chtěli přeštípnout dvacku. To mačkání předmětu mezi koleny je stěžejní pro to, abyste propínali kyčle a neprohýbali bedra.

Proč?


Správná funkce hýžďovejch svalů se promítne v podstatě do všeho, co v okolí kyčlí najdete. Krom toho, že je to zásadní svalová skupina pro atletickej výkon, promítne se i do flexibility zadních stran stehen (hamstringů) a flexorů kyčlí a jako bonus uleví od bolesti zad. Prostě jde o takovou vstupní bránu do světa kyčlí, který se chovaj tak, jak se správně chovat maj. V tréninku poznáte zásadní rozdíl u swingu, pozvedu a dřepu, u kterých je extenze kyčlí naprosto stěžejní.

Na co si dát bacha?

  • chodidla držte paralelně k sobě na šířku boků
  • ruce mějte podél těla
  • mezi koleny mačkejte yogablog/měkkej foamroller/srolovanej ručník, jako byste nechtěli, aby vám ho někdo vytrh
  • silový nádech ve spodní pozici, ostrý výdech v horní pozici
  • v horní pozici zkontrolujte konzistenci hýždí, beton - ok, želé - not ok

Chcete dělat dycky dobrý mosty?

V programu RUKE A NOHE vás naučíme mimo jiný i tenhle skvělej cvik!

Fotka autora.

ŽELEZNÁ ENCYKLOPEDIE

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody