Ovesný mlíko

Rostlinný alternativy mlíka koupíte všude, ale povětšinou nejsou úplně nejlevnější. My vám proto nesem návod, jak si ho vyrobit za zlomek ceny. A hlavně, co je domácí, chutná většinou nejlíp, že?
Ovesný mlíko

Tentokrát pro vás sepsala recept Karol, kterou můžete znát z naší offline recepce.

Na litr ovesného mléka budete potřebovat:

  • litr vody
  • 200g vloček (logicky ovesných, ale bude to fungovat i se špaldovýma a žitnýma)
  • lžíci slunečnicového oleje
  • špetka soli
  • volitelně: sladidlo dle chuti (med se hodí nejlíp)
  • koření dle chuti (skořice, vanilkový extrakt, kardamom, kurkuma, apod.)

Postup:

Začneme vločkama – v misce je zalejte vodou a nechte aspoň půlhodiny namáčet. Půl hodina je minimum, ale vůbec nic se nestane, když se k nim vrátíte i po několika hodinách (třeba když se zapomenete u Netflixu a sjedete místo jednoho dílu celou sérii).

Až budou vločky dostatečně namočené, slejte z misky přebytečnou vodu, nasáklé vločky dejte do mixéru. Zalijte litrem vody, přidejte špetku soli, lžíci (nebo dvě) slunečnicovýho oleje a pořádně rozmixujte.

Olej je tajný fígl – rozmixováním se spojí se zbytkem tekutin a vytvoří tu „hladkou“ texturu, která je typická pro mléko. V tomhle bodě taky můžete přidat koření dle chuti a něco na doslazení, pokud potřebujete.

Po pořádném promixování zbývá jen mléko přecedit – přes plátýnko nebo jemnou utěrku. (Když se vám fakt nechce, cedit nemusíte, protože pevná hmota si po chvíli „sedne“ na dno džbánu.)

Hotové mléko skladujte ve skleněné a dobře uzavřené lahvi v lednici - tři až čtyři dny stoprocentně vydrží. Používejte do kafe, k müsli, na pečení – prostě jak je libo.

A úplně stejně můžete vyrobit i kokosový mlíko (hrnek strouhanýho kokosu na dva hrnky vody), tam nemusíte kokos ani namáčet předem!

Makra na 100ml nápoje owesneho:
1g bílkovin
6g sacharidů
1,5g tuku
40kcal