Piccata po našem

Je to rychlý, je to dobrý a má to makra v topu. Ano, řeč je o naší tresce s ghetto verzí omáčky piccata. Ghetto verze, poněvadž je zahuštěná trochou mouky a ne máslem, jako se to tradičně dělává v Itálii.


Ingredience (pro 2 žrouty):

  • 300g filet z tresky, bez kůže
  • ½ citronu
  • 2 lžíce kaparů
  • 150ml (cca) rybího nebo kuřecího vývaru
  • 1 lžíce mouky
  • Sůl, pepř
  • Čerstvá listová petržel k posypání

Postup:

Filet rozdělíme na dvě porce, osolíme a opepříme z obou stran. Lehce ho obalíme moukou, oklepeme a opečeme na středně až silně rozpálené pánvi z obou stran na minimu oleje nebo másla do zlatova. Přilejeme vývar, přihodíme kapary, vymáčkneme solidní dávku citronové šťávy a dle chuti dosolíme a dopepříme. Můžeme tam nastrouhat i trošku citronové kůry, ale bacha, nepřehnat to.

Tekutina by měla zhoustnout díky zbytkům mouky z obalené tresky, ale pokud by to bylo málo, pečlivě rozmícháme bokem ještě něco mouky v trošce vývaru a přidáme. Necháme to chvíli provařit a podáváme posypané nasekanou čerstvou petrželkou, s rýží, kuskusem, chřestem nebo jinou přílohou dle chuti a nálady.

MAKRA FINALOWA 1 PORCi (bez přílohy): 

30g bílkovin

4g sacharidů

4g tuku

Fotka autora.

Petra

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody