PRKNO: Tenze je všechno


CO?

Hardstyle plank je nácvik na budování tenze - zpevnění se. Vzepřete se na lokty, kdybych vám na záda položil prkno, tak jste stejně rovný (proto se to tak jmenuje) a co nejvíc se zpevníte. Nadechnete se nosem a pak provedete sérii krátkých silových výdechů. Během nich zpevníte břicho, zadek, stehna, křídla, paže a ruce sevřete v pěsti. Budete několik sekund budovat maximum tenze, obličej necháte uvolněný. Je to základní kámen učícího procesu v Kouli.

PROČ?

Učí vás zpevňovat se tak, jako to budete potřebovat pod činkou. Takže když pak naložíte kettlebell do racku, sebe na hrazdu, nebo činku na záda, budete se umět zpevnit a nesesypete se jak pytel brambor. Díky maximální tenzi bude cvik bezpečnější, zvednete větší váhu a budete mít větší kontrolu nad celým tělem.

Chcete umět hardstyle prkno?

V programu RUKE A NOHE vás naučíme mimo jiný i tenhle skvělej cvik!

Fotka autora.

ŽELEZNÁ ENCYKLOPEDIE

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody