SWING: Tisíc much jednou koulí


Co?

Swing je balistický cvik s kettlebellem. Základ všech kvalitních silově kondičních programů s nejlepším poměrem cena/výkon co do času, který do něj investujete a škály benefitů, které vám přinese. Zhoupnete kettlebell mezi nohy a vystřelíte pánví do úrovně hrudníku. Ostře, dynamicky. Díky vyosení těžiště kettlebellu od madla se s ním dá skvěle “houpat” a díky dostatečnému švihu i 20kg koule zatáhne víc jak 100kg činka - protože síla rovná se hmotnost krát akcelerace.

Proč?

Při swingu zlepšujete všechno. Posilujete svaly středu těla, dýchací svaly, svaly zádového řetězce (všechny svaly vzadu na vás), sílu úchopu, budujete výbušnost, pracovní kapacitu a učíte se co nejrychleji přejít z uvolnění do tenze. Swing má přenos do většiny sportovních disciplín. Bude se vám lépe skákat, zvednete/hodíte víckrát větší břemeno, budete rychleji běhat a svedete skákat, zvedat/házet břemena a běhat déle. Zároveň poslouží swingy skvěle na pálení tuku, posilování kardiovaskulárního systému a taky vás efektivně zbaví bolesti zad.

Na co si dát bacha?

Hlídejte si precizní načasování a správnou práci se zpevňováním. Swing je hodný sluha a zlý pán - umí spravovat i ty nejpochroumanější záda a z zborcených starců dělá mladé jinochy, ale pokud cvičíte podle fotek z časopisu, můžete si záda odstřelit. Nebojte, u nás vás to naučíme správně.

Chcete se taky oddávat swingu?

V programu koule a kruhe nebo koule, koule, koule! vás naučíme mimo jiný i tenhle skvělej cvik!

Fotka autora.

ŽELEZNÁ ENCYKLOPEDIE

Související články

TUŇÁKOVÝ POKE

TUŇÁKOVÝ POKE

Havaj u vás doma! Tentokrát vám přinášíme recept na původem havajský jídlo - poke bowl. Je to fotogenický, je to fitness a je to hlavně strašně dobrý. Bohužel je to ale mnohdy dost drahý, tak se pojďme podívat na domácí verzi, která vás pravděpodobně vyjde trochu levnějc.

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

LOPATKOVÝ KLIK: Lopatky tak hustý, že by se daly krájet

Nadstavba k jídlu

Nadstavba k jídlu

Doplňky stravy by měly být… doplňky. Pokud do svého těla vpravujete jen různě barevné prášky a kapsle, tak si možná zaděláte na zajímavý víkend, ale zdravé to nebude, ať jsou to fitness prášky, nebo zábavné prášky. Ať jsou to ty nebo ty, základ je kvalitní jídlo, dostatek odpočinku a čisté vody