Zapečený palačinky!

Kdo říkal, že palačinky do zdravý kuchyně nepatřej? Varianta fitnessowa tradiční český snídaně (nebo oběda… nebo večeře). Stačí vyměnit marmeládu nebo nutellu za tvaroh a máte na stole jídlo plný bílkovin.


Ingredience (pro 3 žrouty):

  • 125g mouky (ideálně mix klasické hladké a celozrnné špaldové)
  • 2 celá vejce + 1 žloutek
  • 300ml mléka
  • 2 piksly nízkotučnýho tvarohu
  • 2 vanilkový cukry nebo 2 lžíce čekankovýho sirupu nebo vanilla flavdrops
  • 1 lžíce sádla nebo kokosáku na smažení

Postup:

Na palačinkový těsto smíchejte mouku, 2 vejce a mléko, pořádně prošlehejte metličkou, ať v něm nezůstanou hrudky a nechejte cca 30 minut odpočinout. Palačinky smažte idálně na nepřilnavé pánvi s minimálním množstvím tuku (nejlepší jsou na sádle, ale hodí se i kokosák). Tady se hodí podotknout, že čím větší zvolíte poměr celozrnné mouky oproti klasické hladké, tím víc se budou palačinky trhat a těsto bude po opečení sušší. Dá se to ale trochu obejít tím, že je budete dělat fakt tenký. 

V mezičase si promíchejte tvaroh se zvoleným sladidlem. Teď je ten pravej čas ochutnávat. Přimíchejte žloutek, napatlejte tím palačinky, zatočte, naskládejte do pekáčku a dejte zapéct do trouby. Mělo by stačit cca 15-20 minut na 180°C, nebo prostě dokud tvaroh uvnitř neztuhne. 

Na talíři doplňte libovolným ovocem, případně posypejte oříšky (super jsou na pánvi trošku opečený plátky mandlí).

MAKRA FINALOWA PŘI DĚLENÍ NA TŘI PORCE:

(bez ovoce a oříšků)

35g bílkovin

46g sacharidů

12g tuku

Fotka autora.

Petra

Související články

SPLIT SQUAT: energy drink pro vaše půlky

SPLIT SQUAT: energy drink pro vaše půlky

Královské reggae - part III.

Královské reggae - part III.

Nic neni nekonečný a ani téma regenerace neni výjimkou. Díky předchozím dvěma článkům jste vybudovali celkem dobrý základy, ale pojďme si dát radši ještě jednu část.

Musíte a nesmíte cvičit pořád to samý

Pro zobrazení článku je potřeba se přihlásit.

Musíte a nesmíte cvičit pořád to samý

Pokud cvičíte podle dobrého tréninkového programu, tak svého trenéra politujte, neměl to vůbec lehké. Připravováním všech tréninkových programů se prolínají dva stejně důležité principy, které si navzájem kompletně odporují. Takový jin a jang pro tabulky a svaly.